A mi személyes történetünk​

2015 óta együtt segítjük a családokat és adjuk át országszerte a babahordozás szeretetét.

Személyes

Iskolánk vezetői

Iskolánknak két vezetője Fésűs-Tolmácsi Petra és Berecz Bernadett.

Petra rehabilitációs környezettervező szakmérnök, dúla és perinatális szaktanácsadó, Bernadett kutató biológus.
Két oldalról gyűjtjük a hordozással kapcsolatos tudományos eredményeket, melyekkel frissítjük hordozási tanácsadó képzésünk tananyagát és tartjuk a továbbképzéseket a tanácsadók és a társszakmák képviselői számára.

Egymást kiegészítve dolgozunk immár 5 éve.
Összesen 8 gyermekünk van, és ketten együtt eddig 22 év hordozási tanácsadási tapasztalatot gyűjtöttünk. Magunk is aktív tanácsadók vagyunk, fontosnak tartjuk, hogy kapcsolatban maradjunk a családokkal, kövessük változó igényeiket.

Vezetjük a helyi hordozóklubjainkat és a nemzetközi hordozós közösségben is aktív szerepet vállalunk. Tudásunkat folyamatosan bővítjük nemzetközi konferenciákon és továbbképzéseken.

Fésűs-Tolmácsi Petra

Okleveles babahordozási és perinatális tanácsadó, mérnök

Gyömrőn élek férjemmel és immár öt gyermekemmel. 2009-ben kapcsolódtam be a Beli Buba Babahordozó Iskola munkájába tanácsadóként, majd 2012-ben oklevelet is szereztem.

Az Iskola küldetése, hogy minél szélesebb körben hiteles információt szolgáltasson a babahordozásról, és a helyes babahordozás elsajátításához segítséget nyújtó szakembereket képezzen.

Elsődleges törekvésem, hogy a tanácsadók rendszeres továbbképzése, tudásuk frissítése professzionális színvonalon működjön, mely munkát a folyamatos visszajelzések és minőségbiztosítás segíti.
Az Iskola hitvallását teljes egészében magaménak érzem, hiszem, hogy a babahordozás egyszerű és nagyszerű, minden hozzánk forduló szülő megtalálhatja a számára megfelelő hordozási módot, vagy hordozóeszközt. Iskolavezetőként fontosnak gondolom szem előtt tartani, hogy mindenki számára elérhető, naprakész információkat nyújtsunk az érdeklődőknek, de nagy hangsúlyt fektetek a professzionális megjelenésre, és aktívan részt veszek az Iskola életében, szervezési feladatokban is.

A perinatális szaktanácsadó képzés elvégzése óta nagyon fontosnak tartom, hogy az általunk képzett babahordozási tanácsadók tisztában legyenek a szülés körüli időszak sajátosságaival, a tanácsadások során érzékenyen és empatikusan reagáljanak az adott család igényeire, hiszen a babahordozás egy kézzelfogható segítség lehet a hétköznapok során.

Elérhetőségeim

+36 70 379 1940

petra@belibuba.hu​

@.............................................​

Dr. Berecz Bernadett

Okleveles babahordozási és perinatális tanácsadó, mérnök

Három gyerek édesanyja vagyok, a legidősebb 2005-ben, a legfiatalabb 2015-ben született. Akkor kezdtem hordozni, amikor az első gyermekem született. A második gyermekem születése után lettem hordozási tanácsadó 2009-ben. A harmadik gyerekem születésekor csatlakoztam a Beli Buba Babahordozó Iskola vezetőségéhez, majd 2018-ban vettük át az Iskola vezetését Fésűs-Tolmácsi Petrával.

Rendszeresen tartok hordozási tanácsadást a hozzám forduló családoknak, hordozóklubot vezetek a helyi hordozós közösségünknek (Tökmag Hordozóklub), ismertető és népszerűsítő előadásokat tartok védőnőknek. Fésűs-Tolmácsi Petrával egymást kiegészítve neveljük közös gyermekünket, a Beli Buba Babahordozó Iskolát: oktatjuk a következő hordozási tanácsadó-nemzedéket és építjük a tanácsadóink közösségét.

Mióta hordozási tanácsadó vagyok, tapasztalom, milyen gyorsan fejlődik a szakmánk, újabb és újabb technikák, eszközök és hordozók jelennek meg, valamint egyre több lehetőség nyílik a babahordozás terápiaként történő alkalmazására. Nagyon szeretek a családokkal dolgozni, megtiszteltetésnek érzem, hogy beengednek az otthonukba, az életükbe ebben a gyakran igen érzékeny, szülés körüli időszakban. Ez az összetett munka tudást és tapasztalatot, valamint folyamatos önreflexiót igényel. Örömmel fektetek időt és energiát abba, hogy a szakmánk standardjait megállapítsuk, majd akkreditáltassuk a hordozási tanácsadást hivatalos szakmaként. Meggyőződésem, hogy az akkreditáció segít meggyőzni az egészségügyi szakembereket és a kutatókat, így elősegíti majd a hordozás térnyerését a mindennapi életben csakúgy, mint kórházi és terápiás körülmények között. A szélesebb elterjedés és felhasználás maga után vonhatja, hogy több tudományos vizsgálatot végezzünk a témában. Ezért több év munkát követően 2017. júliusában négy másik szakemberrel együtt megalapítottuk a Hordozási Tanácsadók Nemzetközi Testületét (International Board of Certified Infant Contact Consultants), az IBCICC-et (kiejtve: „ibszik”), melynek elnöke vagyok. Szívügyem a hazai hordozási tanácsadás ügye is, ezért a másik két magyar hordozóiskola vezetőivel karöltve megszerveztük 2019 őszén az első Magyar Babahordozó Konferenciát. Az Európai Babahordozó Hét szervezőbizottságának tagja és magyarországi koordinátora vagyok.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen dolgozom tanársegédként. Biológus vagyok, bár a doktori címemet molekuláris biológiábólszereztem, kutatási érdeklődésem az első gyermekem születése óta egyre inkább a csecsemők és kisgyerekek felé fordult. A gyerekeim „baba-biológusnak” hívnak, ami jól fedi a valóságot. A szenvedélyem, hogy a tudományos eredményeket közérthető nyelven tolmácsoljam a szülőknek, az egészségügyi és más, csecsemőkkel és szüleikkel foglalkozó szakembereknek, hogy felhívjam a figyelmet arra, mekkora jelentőséggel bír a hordozás a gyermekek és szüleik számára egyaránt.

A hordozást a méhen belüli élet születés utáni természetes folytatásának tartom. Véleményem szerint a szülők mellkasa a gyerekek természetes tartózkodási helye az élet első félévében, és utána ez még több évig így marad, már egyre rövidülő és ritkuló időszakokra. Hordozás alatt nem csak a hordozóeszközökben történő hordozást értem, hanem minden olyan helyzetet, amelyben a szülő magához öleli gyermekét és vele a karjában sétál, mozog, táncol, főz, azaz éli az életét. Ezt a nézetet vallva képezzük a Beli Buba hordozási tanácsadókat és a társszakmák szakembereit.

Elérhetőségeim

+36 70 379 1940

petra@belibuba.hu​

@.............................................​