Nem véletlen, hogy nem fejlesztett ember még olyan táskát, vagy hordozót, amivel a mellkasán hordozza a dolgait. Mindig is háton vagy fejen hordozta az ember a nehéz portékákat. Fizikailag így optimális mind erőnléti okokból, mind a gerinc terhelését nézve. Mivel hogy fizikailag nem optimális az elöl hordozás, megterheli a hordozó gerincét és medencealapját, csak maximálisan 5-7 kg-ig ajánljuk a baba hordozását mellkason. Aki ismeri a kendőt és annak fortélyait, nyugodtan hordhat kisebb babát is csípőn és/vagy háton, és legfeljebb a szoptatás erejéig hordozza elől.
Bárhol hordozzunk, úgy a legkevésbé megterhelő, ha a súly a felfüggesztéshez minél közelebb helyezkedik el. Ez azt jelenti, hogy minél közelebb van a vállunk magasságához a baba, annál kisebbnek érezzük a súlyát. És minél több helyen van körbekötve a súly, annál jobban oszlik el, és ezáltal kényelmesebb lesz a hordozás. Ezért ilyen hosszúak manapság a hordozókendők, így még nagyobb öröm a hordozás!
Kirkilionis, E. (2003) Ein Baby will getragen sein. Alles über geeignete Tragehilfen und die Vorteile des Tragens. München.
Manns, A./ Schrader, A.C. (1995) Ins Leben tragen. Entwicklung und Wirkung des Tragens von Kleinstkindern, unter sozialmedizinischen und psychosozialen Aspekten. Beiträge zur Ethnomedizin 1, Hg. C.E. Gottschalk-Batschkus und J. Schuler. Berlin.