A csecsemő a második trimeszter közepétől az anyaméhben teljesen befelé görbülve él. A hátgerinc dupla S-formája a kisbaba motorikus fejlődésével alakul csak ki. A gyermek először megemeli a fejét. Ezzel kifejlődik a nyakgerinc görbülete kifelé. Utána megtanulja tartani a hátát. Mikor a totális görbület kezd kiegyenesedni, a gyermek már tud ülni, amikor pedig álló helyzetbe kezdi felhúzni magát, derékgörbülete fejlődik. Rendszerint ez a fejlődés egy évet vesz igénybe, esetleg valamivel többet is. Nincs szükség arra, hogy az első hónapokban erőltessük ezt az egyenesedési folyamatot!

A kendőben való hordozás tehát megfelel a csecsemő testtartásának, mert a kendő szorosan odasimul a gyermek testéhez, és nem kényszeríti őt egy természetellenes testtartásra. A hordozókendő alkalmazkodik az aktuális testi fejlődés szintjéhez. Az újszülöttet lehet a mellkason hordozni, miközben a háta be van görbülve. Később, amikor meg tudja tartani a fejét, a kendő segítségével ülni tud a hordozó csípőjén vagy hátán.

Azáltal, hogy a medencéje a hordozó testétől dől el, a lábait nem tudja kiegyenesíteni, és a háta nem kerül természetellenes pozícióba.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük